List Efežanom

List Efežanom

apr 2014 - jún 2014
Sermons in this series
ned, jún 22, 2014
Trvanie: 33 min 43 sek
Túžime po lepšom svete, ale nedarí sa nám ho vytvoriť. Jeden z cieľov, prečo Boh stvoril cirkev, je nová a lepšia spoločnosť. Prečo cirkev (a kresťania ako takí) často žije v presnom opaku a tak robí Bohu hanbu? Čo s tým?
ned, jún 15, 2014
Trvanie: 39 min 33 sek
Vyzliecť starého človeka a obliecť si nového, čo to znamená pre vzťahy, v ktorých žijem?
ned, jún 08, 2014
Trvanie: 43 min 1 sek
Cirkev má poslanie vo svete. Nie je to však zakladanie cirkevných škôl, ani domovov dôchodcov... ale byť ľuďmi svetla v svete tmy. To si žiada radikálne postoje v prostredí, kde kresťania žijú. Po silných teologických témach apoštol Pavol otvára silné etické konzekvencie. Vyzýva nás byť "napodobňovateľmi Božími". Dá sa to? V dnešnom svete cynizmu a zlyhania inštitučnej cirkvi? Zdá sa, že áno. Kľúčom je Duch svätý...
ned, jún 01, 2014
Trvanie: 46 min
Diabol je majster kamufláže. Začne s tým, že "nemusíš žiť podľa Božej rady", neskôr ťa presviedča tým, že sa "nedá žiť podľa Božieho slova", aby na záver vyrukoval s tézou: "niet živého Boha", lebo "Boh" je len myšlienkový konštrukt - zbytočná komplikácia... Ale Pavol tvrdí pravý opak: život orientovaný na Krista, je najlepšie riešenie...
ned, máj 25, 2014
Trvanie: 35 min 16 sek
Keď Boh vstúpi do nášho života, dáva nám všetko, čo sľúbil. Nám ostáva naučiť sa s tým žiť. Žiť ako ľudia, ktorým Boh dal všetko. Pavol v nasledujúcich kapitolách dáva praktické lekcie do života, kde vysvetľuje, ako na to. Lekcia číslo jedna: "Cirkev, dospej!"
ned, máj 11, 2014
Trvanie: 46 min 44 sek
Ježiš svojho Otca oslávil, na rade je cirkev...
ned, máj 04, 2014
Trvanie: 43 min 49 sek
Inštitúcia cirkvi zlyhala, cirkev nie. Existuje veľa cirkví - ktorá je tá pravá? Pavol odkrýva kľúčové tajomstvo o podstate a zmysle cirkvi a jej úlohe v dejinách ľudstva. V dnešnom svete sme uviazli v nezdravom subjektivizme. Preto je nutné načúvať učeniu apoštolov a prorokov, bez ktorého nie je možné poznať nepoznateľné a stať sa súčasťou plánu Stvoriteľa. O nič menej Pavlovi nejde.
ned, apr 27, 2014
Trvanie: 35 min 7 sek
Autor listu Efezským tvrdí, že existencia cirkvi je dôkazom Božej moci. Toto je silné tvrdenie, ktoré otvára množstvo ďalších otázok ako sú: "Čo je cirkev?" "Môže si kresťan vystačiť bez cirkvi?"